Alternatywa w kawie

Trzecia fala Kawy!!!

Do Polski dotarła trzecia fala picia i parzenia kawy to hasło, które od kliku miesięcy nie schodzi z ust baristów. W Polsce do tej pory kawa była po prostu nie dobra, słabej jakości, przez co była zasypywana cukrem i zalewana mlekiem aby zabić jej smak. Klasyczny ekspres odchodzi do lamusa a nadchodzi moda na alternatywne parzenie kawy.
Filozofią trzeciej fali jest przede wszystkim ziarno kawy o bardzo dobrej jakości gdzie znamy pochodzenie i warunki uprawy jednocześnie dbając o najwyższą jakość palenia ziarna. Kawę degustujemy jak wino doceniając jej prawdziwy bukiet smaku niezdominowany mlekiem czy cukrem.

Trzecia fala picia kawy narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Ikoną nowego ruchu stała się niewielka sieć kawiarni Stumptown w Portland. Choć w sąsiednim Starbucksie kawa była tańsza, to właśnie tu co rano ustawiały się kolejki po małą czarną.

Powód był prosty: właściciel Duane Sorenson wielki wytatuowany facet z brodą i w okularach nadał „małej czarnej” nową jakość i znaczenie. Przekonał mieszkańców miasta, że kawa sama w sobie może być pyszna. Bez mleka, syropów, cukru i czekoladowej posypki. Pijąc kawę z dodatkami nigdy nie odkryjemy jej prawdziwych smaków.

Za Duanem Sorensonem kawowi ortodoksi ruszyli w świat. Efekty nawracania są już widoczne w polskich miastach. Mamy wiele bardzo dobrych kawiarni i wielu utytułowanych baristów. Nawróceni odchodzą od sieciówek.

Zamawiając kawę pytają o konkretny sposób parzenia. Do mody wracają alternatywne sposoby parzenia kawy.

Kawa z drippera to dziś już norma w dobrych kawiarniach, moda ta również będzie zaglądać do naszych domów poprzez łatwość parzenia. Ludzie przekonali się, że smakuje inaczej, lepiej.
Teraz okazuje się, że można pić kawę bez dodatków, i że to jest przeżycie na miarę whisky single Malt

Metody parzenia Kawy:

kawastopka1

 

Kawę można parzyć na wiele sposobów. Przedstawimy dwa sposoby jak w domu można zaparzyć wyśmienitą kawę. Do parzenia najlepiej używać w miarę możliwości świeżo zmielonej kawy w ten czas uzyskamy najbardziej pełny aromat napoju.

Koszyk

Serdecznie zapraszamy do posmakowania kawy z całego świata

ZADZWOŃ tel. 667 690 060